Dolphin Spring – spolehlivý pomocník s čištěním dna bazénu

Dolphin spring
Robotický bazénový vysavač

Základní stručný popis

Co si představit po Dolphin Spring? Jedná se o bazénový vysavač, který za vás vyřeší problémy s několika hodinovým ručním čištěním dna bazénu. Automatický robotický vysavač je vhodný pro bazény do délky až 7 m. Má lehce vyměnitelný filtrační sáček a funguje bez nutnosti zapínat bazénovou filtraci. Přívodní kabel se vám navíc nemůže zamotat, jelikož je opatřen otočným čepem, který zamotání brání. Bazénový vysavač je vhodné zapnout také po použití vločkovače. Dolphin Spring můžete využít i pro bazény se slanou vodou. Stačí vysavač po použití jen opláchnout. Ovládání je velmi snadné, intuitivně ho zvládne každý.

Použití Dolphin Spring

Každý z vás, kdo vlastní na zahradě bazén, řeší stejné problémy. Nejčastějším problémem je všudypřítomný nepořádek, který padá do bazénu. Můžete se snažit, jak chcete, ale nikdy se vám nepodaří vylovit úplně vše. V tomto ohledu vám může pomoci bazénový vysavač Dolphin Spring. Díky bazénovému vysavači Dolphin Spring můžete ležet na lehátku nebo sedět v pohodlí pergoly, popíjet pivo nebo jiný osvěžující nápoj, a bazén se vám může sám čistit. Tento bazénový pomocník sbírá nečistoty ze dna bazénu. Stačí ho jednoduše zapojit a vše udělá za vás. Navíc si určitě dovedete představit, jak je těžké vylovit ručně všechnu nečistotu ze dna.

Robotický bazénový vysavač v akci
Robotický bazénový vysavač v akci

Bazénový vysavač Dolphin Spring se skládá z kartáčů sbírajících nečistoty, vyměnitelného pytle, transformátoru a kabelu. Filtrační sáček pro Dolphin Spring je snadno vyměnitelný. Stačí jen na spodní straně odcvaknout kryt, vyndat nástavec na kterém drží sáček a lehce jej nahradit novým. Výměnu zvládne každý zcela hravě, není na tom nic těžkého. Bazénovému vysavači nemůžete touto výměnou nijak uškodit. Filtrační sáček můžete vyprázdnit a vyprat dokonce i v pračce.

Jednoduchost hledejte i v ovládání transformátoru (ovládací jednotky). Na ovládací jednotce najdete tlačítko na vypnutí a zapnutí, na druhé straně přívod pro kabel. Automaticky je po zapnutí vysavače aktivován 3hodinový cyklus.

K bazénovému vysavači Dolphin Spring uživatelé nejčastěji kupují nové kartáče, ať už z PVC nebo speciální. Speciální kartáče jsou pak konstruovány, aby byly více přilnavé a zrychlily pohyb vysavače po dně.

Výhody Dolphin Spring

Skvělou vychytávkou tohoto bazénového vysavače je jeho přívodní kabel. Určitě si dovedete představit, jak nepříjemné by bylo každou chvíli rozmotávat kabel. U Dolphin Spring se toho bát nemusíte. Kabel je opatřen otočným čepem, který brání zamotání kabelu.

Další výhodou Dolphin Spring je jeho samostatnost. Stačí nastavit 3hodinový cyklus a bazén se vám bude sám čistit. Navíc nemusí být zapnuta ani filtrace bazénu. Dolphin Spring má vlastní filtrační čerpadlo o výkonu 17 m3/h.

Bazénový vysavač Dolphin Spring dokonale vyčistí dno bazénu, ale poradí si také se stěnami do výšky 40 cm. Navíc dokáže vyčistit bazén i po použití vločkovače a posbírat pospojované nečistoty.

Klíčovou výhodou je jednoduchost ovládání. Na ovládací jednotce pouze stisknete tlačítko do polohy zapnout a automaticky vám bude bazénový vysavač Dolphin spring sbírat po 3 hodiny nečistoty ze dna a také stěn bazénu.  

Nejčastější omyly, mýty a chyby, co si lidé myslí o Dolphin Spring

Bazénový vysavač nemohu využít pro bazén se slanou vodou. To je omyl. Tento bazénový vysavač lze využít i pro bazény se slanou vodou. Důležité je ho po použití vždy důkladně opláchnout.

Je potřeba bazénový vysavač v menším bazénu nutné nechávat čistit dno celé 3 hodiny? Není. Bazénový vysavač může po jakékoliv době vypnout.

Pokud máte v bazénu v rohu umístěné vestavěné schody, nemusí pro vás být vysavač Dolphin Spring vhodný. Díky nepravidelnosti tvaru je narušen čistící cyklus. Určitě můžete ale zvolit vyšší typ tohoto vysavače.

Tipy

Ať už vlastníte kruhový bazén nebo bazén obdélníkového tvaru, bude pro vás Dolphin spring vhodný. Jeho přizpůsobivost je jeho velkou výhodou. Bazénový vysavač Dolphin Spring je navíc vhodný také pro nadzemní bazény.

Stejně tak je vhodné zvolit tento vysavač, pokud chcete ušetřit bazénovou chemii, a to především chlór. Hodně se jeho využití projeví na kvalitě vody.

Všeobecně jsou recenze na tento typ bazénového vysavače pozitivní a nemusíte mít strach si ho koupit.

Tento typ vysavače zvolte, i pokud chcete lehkou manipulaci. Dolphin Spring je lehký a snadno se s ním manipuluje. Vedle toho můžeme ještě doplnit i schopnost filtrace bazénové vody. Do jisté míry tak odlehčí Dolphin Spring i bazénové filtraci.

Závěr, shrnutí a doporučení Dolphin Spring

Dolphin Spring – automatický bazénový vysavač je vhodný ro každého, kdo nechce trávit hodiny nad čistěním bazénu. Určitě se vám v létě nechce složitě lovit nečistoty ze dna bazénu, a právě bazénový vysavač Dolphin Spring za vás tento problém vyřeší. Sednete si pod pergolu, zapnete vysavač a ten bude sám ve 3hodinovém cyklu za vás čistit bazén.

Doporučujeme poohlédnou se po příslušenství. Může se vám hodit vyšší série kartáčů, které jsou více přilnavé a dokážou dno ještě dokonaleji čistit. Navíc se zrychlí i pohyb po dně bazénu.