Vnitřní schodiště do bazénu výrazně usnadní přístup do vody a umožní relaxaci

Bazénové vnitřní schůdky
Bazénové vnitřní schůdky

Základní stručný popis

Po bazénových schůdkách by se měl poohlédnout každý majitel bazénu. Může se jednat o jednoduchý typ bazénového žebříku, který jen vložíte do vody, ale můžete také volit z řady vestavěných typů vnitřního schodiště. Výhodou vnitřního schodiště je snadný přístup do vody i pro osoby s pohybovými obtížemi, protiskluzový povrch a možnost relaxace. Na trhu najdete řadu typů a velikostí. Může se jednat o obdélníkové nebo obloukové, ale vyrábějí se i ve více tvarech a provedeních. Mohou být vnitřní a vnější.

Použití vnitřního schodiště do bazénu

Pokud vlastníte bazén, máte několik možností, jak do něj vyřešit přístup. Můžete využít klasické bazénové nerezové schůdky, které jsou běžně k vidění u bazénů. Bohužel tento žebřík není vhodný pro osoby s problémy s pohybem. Tento druh schůdků má výhodu ve snadné manipulaci. Lze je vložit k okraji bazénu a kdykoliv vyndat ven. Řešením pro vás mohu být vnitřní bazénová schodiště.

Vnitřní bazénová schodiště se rozdělují do několika typů podle jejich provedení. Na trhu najdete schodiště z plastu, která se integrují k okraji bazénu a slouží jako dovybavení bazénu. Hodně uspoří místo v bazénu. Jsou velmi vhodné pro menší bazény. Schůdky nemusí být vloženy permanentně a můžete je do bazénu instalovat pouze podle potřeby. Tímto typem schodů je i salsa vnitřní schodiště do bazénu. Skvěle se hodí tam, kde nejsou zřízená vestavěná schodiště. Je to tedy vítaný doplněk bazénu. Stejně na tom je i vnitřní schodiště Komfort.

Využít můžete také vnitřní bazénová schodiště umístěná uvnitř bazénu. Jsou vestavěná a obvykle i trvale zřízená. Jsou nejvhodnější pro vstup do vody pro osoby s pohybovými obtížemi. Součástí tohoto schodiště může být i zábradlí.

Vnitřní schodiště do zapuštěného bazénu jsou rozdělena také na několik kategorií. Můžete zvolit obdélníkovou variantu schodů, obdélníkové v rohu, kruhové v rohu, oválné nebo hranaté. Zde je vhodné volit podle velikosti bazénu. Musíte počítat s tím, že vám schůdky zaberou poměrně hodně prostoru. Jsou tedy vhodné spíše pro větší bazény.

Nerezové vnitřní schůdky do bazénu
Nerezové vnitřní schůdky do bazénu

Obvykle se vnitřní schodiště do bazénu dělají ve dvou provedeních, a to se třemi a čtyřmi schody. Varianta se třemi schody je vhodná pro bazény o hloubce 120 cm, ve 150 cm hloubce se využívají schody čtyři. Jednotlivé stupínky schodů mají na šířku cca 30 cm.

Vlastníte nadzemní bazén? Pokud ano, můžete využít Bestway bazénové schůdky. Schůdky poskytují bezpečný vstup do bazénu díky protiskluzovým stupínkům. Cenově se vejdete obvykle do 1.300,- Kč.

V případě zapuštěného bazénu můžete využít schůdky MURO. Jedná se o typický bazénový žebřík. Vybrat si můžete z několika variací podle hloubky vašeho bazénu.

Výhody vnitřního schodiště do bazénu

Mezi největší výhody vnitřního schodiště do bazénu je snadný přístup do vody. Nebude vám dělat problém se do bazénu dostat ani pokud máte nějaké pohybové obtíže. Toto schodiště je vhodné i pro starší osoby, kterým by pohyb po bazénovém žebříku mohl dělat problémy. Výhodou vnitřního schodiště i jeho protiskluzový povrch. Nehrozí tak ani to, že byste na schodišti uklouzli a zranili se.

Na druhou stranu je toto schodiště vhodné i pro menší děti, které se do vody snadněji dostanou. Vnitřní schodiště může být i zajímavým designovým prvkem bazénu.

Výhodou vestavěného vnitřního schodiště je úspora prostoru okolo bazénu. Okolí bazénu tak můžete využít k nejrůznějším aktivitám. Pokud byste ale chtěli větší prostor pro plavání, zvolte vestavěné vnější schodiště. Díky němu využijete k plavání celou plochu bazénu, ale také získáte místo, kde můžete relaxovat a čerpat sluneční svit. Není nic příjemnějšího než si sednout na schůdky a nechat se ochlazovat stříkající vodou.

Závěr, shrnutí a doporučení schodiště do bazénu

Bazénové schůdky jsou vhodné pro každého, kdo vlastní bazén. Zvýšíte si tím komfort a pohodlí. Často je především vnitřní zabudované schodiště designovým doplňkem a místem k odpočinku. Můžete si na něj pohodlně sednout a relaxovat.