Zahradní nůžky Fiskars

Rozbalené nůžky Fiskars Snip pruner P32

Včera ráno jsem vstal, odešel na zahradu a bez ohledu na tristní situaci s omezeným pohybem a dalšími nemilými opatřeními jsem si uvědomil, že pomalu ale jistě přichází jaro! Konečně… Jak jsem se do té zahrady koukal víc a víc, napadlo mě proč se nezabavit a neudělat zároveň něco užitečného. Rozhodl jsem tedy, že si objednám zahradnické nůžky.

Už když jsem nůžky vybíral, tak mě zcela nadchly nůžky od skandinávské značky Fiskars ani nevypadají jako nůžky, moc jsem si nepročítal kartu produktu ani je neporovnával, prostě jsme je objednal a čekal. Když si ale vzpomenu na první moment rozbalování byl jsem v šoku!

Designový zahradní pomocník

Vůbec to nevypadalo jako nůžky ,ale špičkový designový a ergonomický produkt, nechápal jsem jak krásné a moderní mohou být obyčejné zahradní nůžky! Opravdu tak povedený design jsem u zahradních ani jiných nůžek ještě nikdy neviděl. 

Když nůžky uchopíte padnou vám do ruky jak se lidově říká jako “zadek na hrnec”, jsou tak ergonomické a pohodlné jako byste je doma měli 10 let a byli na ně naprosto zvyklí. Navíc jsou extrémně lehké

Firmu Fiskars dobře znám, to je možná i ten důvod který mě přiměl neobjednávat si nůžky za 50 Kč ve výprodeji, ale zainvestovat trochu více, protože máme doma několik kuchyňských nožů, sekerky a rýč od Fiskarsu a vše funguje řadu let velmi spolehlivě a opravdu i tentokrát jsem se nespletl.

Zahradní nůžky Fiskars
Pohled na ostří, které je naolejované z výroby, pro lepší funkčnost..

Stříhání Vás bude konečně bavit

Po rozbalení jsem nutně musel nůžky otestovat, abych věděl jestli jsou jen hezké nebo i praktické a ostré. Málem v poklusu jsem přiběhl k prvnímu stromku a začal stříhat staré zaschlé odumřelé větvičky naší thuje. Nůžky začaly stříhat větve jako papír, střih je naprosto čistý bez škubanců a trhání, dřevěné větve jsem stříhal naprosto stejně jako bych stříhal papír, tedy lehce a jednoduše. Ani po 30 minutách stříhání, neustálého vytáčení a převracení ruky jsem neměl problém pokračovat, protože jsou nůžky neskutečně lehké ale to už jsem zmiňoval na začátku… Stříhání mě chytlo tolik, že místo jednoho zkušebního střihu jsem thuje prostříhal všechny a chtěl dál testovat. Doma jsem se podíval na naši 60 letou bonsai která je velmi pravidelně a pečlivě udržovaná profi bonsajovými nůžkami, nic méně po zimě měla spoustu zaschlých odumřelých větví jako každý strom ve vegetačním klidu. Takže jsem neváhal a na silné větve které by bonsajové kleště uštíply, ale s velkou námahou, tyto nůžky to vyřešily za pár minut.


Chrání Vás i Vaše děti

Velmi dobrá věc je pojistka, já sám vím že při zahradních pracích, které nejsou na 10 minut, je potřeba si dát malou pauzu, vypít si kávu nebo se pobavit se sousedem. V tento nepozorovaný moment mohou nůžky ležet na stole nebo zemi kde vaše velmi rychlé a zvýdavé ratolesti neváhají ani vteřinu vyzkoušet novou věc kterou ještě neznají. Pro maximální bezpečí a ochranu je na nůžkách skvělá posuvná pojistka, kterou doporučuji zajistit ihned jak dostříháte a nůžky odložte už zajištěné. Je to preventivní opatření a ochrana zdraví  vašich dětí…Pojistka není žádná novinka řada nůžek ji má, ale opět jak skvěle to vyřešil Fiskars a jak jednoduše to funguje, tak to je paráda!

Skvěle Fiskars a jen tak dál!

Vůbec se nebojím říct, že jsem na tyto nůžky pyšný, neberu je jako nějaké nářadí, ale jako krásnou funkční věc, mám z nich velmi podobnou radost jako s koupi jiné násobně dražší věci, možná ani z nového mobilu za pár desítek tisíc jsem neměl takovou radost z designového hlediska, protože je to už můj třetí telefon který vypadá naprosto podobně…Nůžky jsou ale revoluční a novátorské!

Produkty od této firmy doporučuji všem kdo mají rádi kvalitu, spolehlivost a smysl pro detail, Fiskars je naprosto návykový jak ve stříhání, tak v sekání (máme i sekeru Fiskars a zkušenost je dost podobná).

Zlí jazykové budou tvrdit, že dávat za běžné pracovní nářadí na zahradu několika násobek je nesmysl a že mu práci udělá i obyčejné nářadí, ano bude mít pravdu a tu práci udělá, ale jak?!

Práce s normálním obyčejným nářadím je jako za trest, nic vás netěší, máte v ruce ošklivý kus nějaké věci, která je těžká jako hrom, po 10 minutách toho máte dost a přemýšlíte kdy už to budete mít, kdy bude konečně konec. Nikdy se na práci nebudete těšit.

To co zažijete s výrobky firmy Fiskars u jiných nezažijete to vám říkám já! Majitel několika produktů této skvělé značky!

Na závěr bych chtěl dodat, že než mít 6 typů a velikostí nějakého nářadí, třeba zahradních nůžek nebo seker tak budu mít raději jedny, ale pořádné.